ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ”

Οι μαθητές Άγγελος Τζινάι και Γεράσιμος Μιχαλάκος του τμήματος ΣΤ΄1, έλαβαν συμμετοχή στο διαγωνισμό Αστέρι της Ευχής 2021- 2022, δημιουργώντας μία συλλογική ζωγραφιά με εφόδια την αγάπη και το ταλέντο τους, με σκοπό να δώσουν ένα μήνυμα ελπίδας σε παιδιά με πολύ σοβαρές ασθένειες.

Το Make-A-Wish εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες.
Στις 6 Μαρτίου 1997, εκπληρώθηκε η πρώτη ευχή παιδιού στην Ελλάδα, του Ανδρέα και τα λόγια του μσς συντροφεύουν πάντα:
«Όταν ένα απίστευτο όνειρό σου έγινε πραγματικότητα, τότε και το όνειρό σου να ξαναγίνεις καλά έρχεται πιο κοντά.» Ανδρέας, 10 ετών.

Στον ίδιο διαγωνισμό συμμετείχε και το Ε2 τμήμα του σχολείου μας στην κατηγορία «Φωτογραφία». Οι μαθητές/ριες ζωγράφισαν μέσα στο Αστέρι τον ήρωα Ντόναλντ Ντακ της Disney να δίνει τις ευχές του “Αγάπη, Υγεία και Ελπίδα” σε όλα τα παιδιά του Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) για τη νέα χρονιά μέσα σε ένα χριστουγεννιάτικο σκηνικό γεμάτο φωτεινά αστεράκια!!!