Στο 5ο εργαστήριο η πρώτη τάξη ασχολήθηκε με τις τροφές που καταστρέφουν τα δόντια μας αλλά και εκείνες που συμβάλλουν σε μια καλή στοματική υγιεινή. Αναφερθήκαμε ιδιαίτερα στην τερηδόνα και τις συνέπειές της.
![](http://dim-riou.ach.sch.gr/wp-content/uploads/2021/11/α5-300x169.jpg)
Στο 5ο εργαστήριο η πρώτη τάξη ασχολήθηκε με τις τροφές που καταστρέφουν τα δόντια μας αλλά και εκείνες που συμβάλλουν σε μια καλή στοματική υγιεινή. Αναφερθήκαμε ιδιαίτερα στην τερηδόνα και τις συνέπειές της.